​Medarbejdere

Direktion​

Bent Nasser

Arbejdsområde:

Medejer og administrerende direktør

Telefon:

Direkte:+45 7430 1041

Mobil:+45 2040 2131

E-mail:

bent@spedition-christensen.dk

Ole Gade

Arbejdsområde:

Medejer
Disponering til Frankrig, Benelux, Tyskland, Spanien og Italien

Telefon:

Direkte:+45 7430 1033

Mobil:+45 2031 9332

E-mail:

og@spedition-christensen.dk

Gert Andresen

Arbejdsområde:

Medejer
Import Tyskland
Disponering fra nord/vest Tyskland

Telefon:

Direkte: 7430 1039

Mobil: 2516 1742

E-mail:

gert@spedition-christensen.dk

Jakob Nørby

Arbejdsområde:

Medejer
Salg

Telefon:

Direkte: 7367 1754

Mobil: 4038 8837

E-mail:

jakob@spedition-christensen.dk

​Eksport

Ole Gade

Arbejdsområde:

Medejer
Disponering til Frankrig, Benelux, Tyskland, Spanien og Italien

Telefon:

Direkte:+45 7430 1033

Mobil:+45 2031 9332

E-mail:

og@spedition-christensen.dk

Kell Petersen

Arbejdsområde:

Disponering til Frankrig, Benelux, Spanien og Italien

Telefon:

Direkte: +45 7430 1044

Mobil:

+45 2092 1408

E-mail:

kell@spedition-christensen.dk

Dagmar Schütt

Arbejdsområde:
Eksport Frankrig

Kunde- og agent kontakt på forsendelserne til Frankrig

Telefon:
7430 1042

E-mail:

dagmar@spedition-christensen.dk

Keld Johannsen

Arbejdsområde:

Export Tyskland

Disponering til Tyskland

Telefon:

+45 7430 1043

E-mail:

keld@spedition-christensen.dk

Bent Nissen

Arbejds område:
Export til Tyskland

Telefon:
Direkte: +45 7367 1743
mobil: +45 2917 7147

E-mail:

nissen@spedition-christensen.dk

Paul Bucka Andresen

Arbejdsområde:
Disponering til Frankrig, Benelux, Tyskland, Spanien og Italien

Telefon:

Direkte: +45 7430 1036

Mobil: +45 9363 0115

E-mail:

paul@spedition-christensen.dk

Thorsten Christensen

Arbejdsområde:
Disponering til Frankrig, Benelux, Tyskland, Spanien og Italien

Telefon:
Direkte: +45 7367 1746
Mobil: +45 4128 5194

E-mail:

thorsten@spedition-christensen.dk

Oleksiy Ruzhynskyy

Arbejdsområde:
Export
Distribution, kunde- og agentkontakt vedrørende forsendelser til Frankrig og Benelux fra Danmark og Skandinavien.

Speditørelev

Telefon:
Direkte: +45 7367 1746

E-mail:

oleksiy@spedition-christensen.dk

Import

​Jesper Christensen

Arbejdsområde:

Import Frankrig, Spanien og Benelux

Disponering fra nord/vest Frankrig, Spanien og Benelux til Skandinavien.

Telefon:

Direkte: +45 7430 1035

Mobil: +45 5196 1350

E-mail:

jesper@spedition-christensen.dk

John Albers

Arbejdsområde:

Import Frankrig, Italien og Luxembourg
Disponering fra Sydøstfrankrig, Alsace, Luxembourg og Italien

Telefon:

Direkte: +45 7367 1755

Mobil: +45 2084 3568

E-mail:

john@spedition-christensen.dk

​Américo Furtado

Arbejdsområde:

Import Frankrig, Spanien og Benelux

Disponering fra nord/vest Frankrig, Spanien og Benelux til Skandinavien.

Telefon:

Direkte: +45 7430 1034

Mobil: +45 5458 6255

E-mail:

amfu@spedition-christensen.dk

Helle Norup

Arbejdsområde:

Import Frankrig/Benelux
Distribution, kunde- og agentkontakt vedrørende forsendelser fra Frankrig og Benelux til Danmark og Skandinavien.
Exam. speditør.

Telefon:

Direkte: +45 7430 1032

Mobil: +45 2284 2096

E-mail:

helle@spedition-christensen.dk

​Anette Poulsen

Arbejdsområde:

Import Frankrig

Speditionsuddannet blæksprutte med daglig kunde- og agentkontakt, papirgang i såvel export som import, kontering af fragtregninger og bogføringer.

Telefon:

Direkte: 7430 1038

E-mail:

anette@spedition-christensen.dk

Poul Petersen

Arbejdsområde:

Import Tyskland

Disponering fra syd/øst Tyskland

Telefon:

Direkte: 7430 1037

Mobil: 2516 1741

E-mail:

poul@spedition-christensen.dk

​Gert Andresen

Arbejdsområde:

Medejer
Import Tyskland
Disponering fra nord/vest Tyskland

Telefon:

Direkte: 7430 1039

Mobil: 2516 1742

E-mail:

gert@spedition-christensen.dk

Finn Christensen

Arbejdsområde:

Import Tyskland

ekspedition/advisering/afregning

Telefon:

Direkte: 7430 1046

E-mail:

finn@spedition-christensen.dk

​Mateusz Nowicki

Arbejdsområde:

EUR palle regnskab

Telefon:

Direkte: +45 7367 1742

Mobil: +45 9189 6061

E-mail:

mateusz@spedition-christensen.dk

Werner Lüth

Arbejdsområde:

Import Tyskland

Telefon:

Direkte:+49 481 6838 2481

Mobil:+49 175 7214 248

E-mail:

werner@spedition-christensen.dk

​Anja

Arbejdsområde:

Import Tyskland

Telefon:

Direkte:+49 481 6838 2482

E-mail:

anja@spedition-christensen.dk

Ann-Sofie Nissen

Arbejdsområde:

Import Tyskland

Distribution, kunde- og agentkontakt vedrørende forsendelser fra Nordtyskand til Danmark

Telefon:

Direkte: 7467 1751

E-mail:

annsofie@spedition-christensen.dk

Salg

​Jakob Nørby

Arbejdsområde:

Medejer
Salg

Telefon:

Direkte: 7367 1754

Mobil: 4038 8837

E-mail:

jakob@spedition-christensen.dk

Bogholderi

​Conny Nielsen

Arbejdsområde:

Bogholder/IT ansvarlig

Telefon: 7430 1031

E-mail:

conny@spedition-christensen.dk

Rikke Hermann

Arbejdsområde:

Bogholderi assistent

Telefon: 7430 1045

E-mail:

rikke@spedition-christensen.dk

Lager

​Børge Villadsen

Arbejdsområde:

Lagerchef - Eksport/Import

Telefon:

Direkte: 7367 1751

Mobil: 2215 4723

E-Mail:

bv@spedition-christensen.dk

Stefan Bartsch

Arbejdsområde:

Lagermedarbejder

Telefon:

Mobil: 5123 1435

André Toepel

Arbejdsområde:

Lagermedarbejder​

Tommy Johansen

Arbejdsområde:

Lagermedarbejder​

Dan Hiriscau

Arbejdsområde:

Lagermedarbejder​

Spedition Christensen A/S tilbyder totalløsninger inden for godstransport og spedition, med oplagring, distribution og skånsom behandling af godset. 

Kontaktoplysninger

SPEDITION CHRISTENSEN A/S

INTERNATIONAL TRANSPORT

Plantagevej 1, 6330 Padborg

Klik her for rutevejledning

Telefon: +45 7467 2727

E-mail: mail@spedition-christensen.dk

Få et uforpligtende tilbud

 
 
Nogle felter er ikke udfyldt korrekt